A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Era Istrefi Feat. Mixey

E Dehun ➡ Ubriaca

 Shqip ➡  Italisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Andi


E Dehun

Un pe du dikon
Dikon qe shume
Po më mundo-o-o-n
Un pe du dikon
Qe nuk beson
Se dashnia ekziston.

Un pe du dikon
Dikon qe menon
Qe kerkush nuk e don
Un pe du dikon
Aj nuk din me vlersu
Se k-k-kush pe don'.

REFRENI:
Uh nanana
Un para se me ik shum larg
Pararara
Du me tthon je kon shume ngat
Uh nanana
Un para se me ik shum larg
Pararara
Zemren n'dor un ta marr ta marr..

E dehun jom, kembet sme mbajne,
Po me mundon nje dashuni,
E dehun jom kembet sme mbajne,
Kembet sme mbajn e dehun jam pi dashunis...

Shots e tekilla edhe birra bon
Per me hek do t'keq ti veq i kom bo
Edhe pak bob marley bon
So when I roll
Mo nuk nalna as n'patroll
Uh ra pam pa pam
Beat-i po ma then
Edhe vena o' ka m'nxen
Edhe nese ska dashni
At'here ka sa t'dush raki per me pi..

Doesn't matter what you gonna say about me x4.

REFRENI:
Uh nanana
Un para se me ik shum larg
Pararara
Du me tthon je kon shume me ngat
Uh nanana
Un para se me ik shum larg
Pararara
Zemren n'dor un ta marr ta marr..

E dehur jam, kembet sme mbajn e dehun jam,
Pi dashunis e dehun jam jam
Kembet sme mbajn e dehun jam pi dashunis...

Tash per qdo nat pi raki edhe ven
Aman..aman
'Nat pi raki edhe ven
Aman..oo-oo
'Nat pi raki edhe ven,dikon qe e helmon po mu po M'ngushllon
'Nat pi raki edhe ven
E ti shut up shut up shut up shut up

Mixeyyy

Doesn't matter what you gonna say about me x4


Ubriaca

Io amo qualcuno,
Qualcuno che tanto
Mi sta facendo dannare
Io amo qualcuno
Che non crede
Che l'amore esista

Io amo qualcuno
Qualcuno che pensa
Che nessuno lo ami
Lui non accetta
L'idea che qualcuno lo ami

Un nanana
Io prima che me ne vada troppo lontano
Pararara (prima)
Voglio dirti che sei molto vicino
Un nanana
Io prima che me ne vada troppo lontano,
Pararara (prima)
Il cuore in mano ti prenderò, ti prenderò..

Sono ubriaca, le gambe non mi reggono
Mi sta facendo dannare questo amore
Sono ubriaca, le gambe non mi reggono
le gambe non mi reggono, sono ubriaca d'amore...

Shots e tequila e birra fanno effetto
Per fuggire dal male ho fatto
E anche un po' i "Bob Marley" fanno effetto
Quindi quando rotolo
Non mi ferma nemmeno la pattuglia
Uh ra pam pa pam
Il ritmo mi sta spezzando
Il vino mi sta scaldando
Anche se qui non c'è amore
C'è raki (grappa albanese) da bere quanta ne vuoi...

Non m'importa ciò che racconterai in giro di me x4

CORO:
Un nanana
Io prima che me ne vada troppo lontano
Pararara (prima)
Voglio dirti che sei molto vicino
Un nanana
Io prima che me ne vada troppo lontano,
Pararara (prima)
Il cuore in mano ti prenderò, ti prenderò..

Sono ubriaca, le gambe non mi reggono
Mi sta facendo dannare questo amore
Sono ubriaca, le gambe non mi reggono
le gambe non mi reggono, sono ubriaca d'amore...

Adesso ogni notte bevo raki e vino
Aman..aman
Di notte bevo raki e vino
Aman..oo-oo
Di notte bevo raki e vino, lui mi sta avvelenando
Mi sta consolando
Di notte bevo raki e vino
E tu stai zitto stai zitto stai zitto

Mixeyy (il DJ)

Non m'importa ciò che racconterai in giro di me x4

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019