A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Era Istrefi
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Age:
  • 24
  • Birthday:
  • 4 July 1994
  • Zodiac sign:
  • ♋ Gaforrja
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  1166
Music genres: Pop

Era Istrefi is a very famous singer and songwriter. Era Istrefi eshte nje vajze e thjesht nga Prishtina, e cila u rrit dhe u shkollua ne kete qytet. Era qe e vogel njihet si nje vajze ndryshe nga te tjerat dhe shpesh here ka folur edhe per tipin e saj te mbyllur. Ajo u bë e njohur për publikun me këngën e saj debutuese "Mani per Money" në vitin 2013, duke marrë mjaft kritika pozitive. Në janar 2016, Era Istrefi fitoi një vëmendje të madhe ndërkombëtare me këngën "Bonbon", duke u krahasuar edhe me Sia apo Rihanna. Për shkak të këtij suksesi, ajo lidhi kontratë me shtëpitë e mëdha diskografike amerikane Sony Music Entertainment dhe Ultra Music në shkurt 2016. Ne nje emision Era eshte shprehur se ne fillim kenga "BonBon" nuk i ka pelqyer. Babai i Eres ishte kamerman dhe quhet Nezir Istrefi, ndersa nena e saj ka qene dikur kengetare dhe quhet Suzana Tahirsylaj. Ka një vëlla të vogël qe quhet Bledi dhe dy motra Nita dhe Nora. Kjo e fundit eshte kengetare dhe ka ndikuar qe dhe Era te merret me muzike.

Më datë 6 Shkurt 2014, Era Istrefi publikon videoklipin "Mani Për Money". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Era Istrefi, Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Threedots. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Era Istrefi merr pjesë në SVFM 2014 në vitin 2014.

Më datë 7 Shkurt 2014, Era Istrefi publikon videoklipin "A Po Don". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, Stash, teksti u shkrua nga vetë Era Istrefi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 17 Maj 2014, Era Istrefi publikon videoklipin "E Dehun", në bashkëpunim me Mixey. Muzika e këngës u punua nga vetë Era Istrefi, teksti u shkrua nga Era Istrefi, Gjiko, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Era Istrefi u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2014 (2014), SVFM 2014 (2014).

Më datë 13 Dhjetor 2014, Era Istrefi publikon videoklipin "13". Muzika e këngës u punua nga Mixey, Era Istrefi, teksti u shkrua nga vetë Era Istrefi. Videoklipi u prodhua nga Triangle.

Më datë 9 Maj 2015, Era Istrefi publikon videoklipin "Njo Si Ti". Muzika e këngës u punua nga vetë Era Istrefi, teksti u shkrua nga Era Istrefi, Lumi B. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 4 Korrik 2015, Era Istrefi publikon videoklipin "Shume Pis", në bashkëpunim me Ledri Vula. Muzika e këngës u punua nga Big Bang, Stash, teksti u shkrua nga Era Istrefi, Ledri Vula, BimBimma. Videoklipi u prodhua nga Pro Video. Me këtë këngë, Era Istrefi u paraqit në këto festivale: Top Music Awards 2016 (2016), Zhurma Show 2015 (2015).

Më datë 7 Mars 2016, Era Istrefi publikon videoklipin "Bonbon". Muzika e këngës u punua nga Cricket, Big Bang, teksti u shkrua nga Era Istrefi, Ergeni. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Era Istrefi merr pjesë në Top Music Awards 2016 në vitin 2016.

Më datë 24 Shkurt 2017, Era Istrefi publikon videoklipin "Redrum", në bashkëpunim me Felix Snow.

Më datë 29 Shtator 2017, Era Istrefi publikon videoklipin "No I Love Yous", në bashkëpunim me French Montana.
Will Smith, Nicky Jam & Era Istrefi kanë njoftuar se më datë 25 Maj 2018, do publikojnë videoklipin "One Life To Live".

Era Istrefi ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Origami".

Më datë 25 Maj 2018, Nicky Jam publikon këngën "Live It Up", në bashkëpunim me Will Smith & Era Istrefi, ndersa më datë 8 Qershor 2018 publikohet edhe videoklipi. Këngëtarja shqiptare arriti kulmin e suksesit duke qënë pjesë e këngës së ‘Botërorit 2018’, “Live It Up”, me artistët me famë botërore Will Smith dhe Nicky Jam. Ajo dhe një performacë të shkëlqyer në ndeshjen finale në Rusi, duke bërë kështu që zëri i shqiptarëve të dëgjohej në mbarë botën.

Më datë 17 Korrik 2018, Era Istrefi publikon videoklipin "Prisoner".

Më datë 27 Korrik 2018, Era Istrefi publikon videoklipin mjaft të veçantë "Oh God", në bashkëpunim me Konshens, ku Era shfaqet tepër sensuale.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  mejzinileke3    banishemsiu  

Nora Istrefi

(Her sister)

Syzana Tahirsylaj

(Her mother)

Robert Berisha

(Her brother-in-law)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Twitter

Account

Official

Webiste

Youtube

Channel

Google+

Profile

Add New

Official Profiles


More news about Era Istrefi »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018