Erblina Gashi Poezi
Erblina Gashi

Tema: Poezi Për Pranverën


Erdhi Pranvera

Erdhi Pranvera
Me gëzime të reja ,
Sjell dallëndyshe
Me zogjët e tyre.

Por dhe Dimri shkoi
Disa qanë e disa qeshim
Disa me gëzim
Pranverën presin.

Disa me gezim
Shkruajnë poezi
Per Panverën
E bukur o fëmi.

- Poezi nga Erblina Gashi


- U dërgua nga Erblina Gashi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 2