Erblina Gashi Poezi
Erblina Gashi

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin


Arbri Feston

Festoni Shqipëtarë!
Festoni! Shend e verë.
Dhe ju o kosovarë,
Shqipërisë i bëni nderë.

Kreshta shqipëtare
Therreni qiellin lart!
Atje ku shqipja krenare
Ngre folenë dardane.

Kënga kurr mos të pushoj
Kënga shqipëtare,
Mbi male e dete të jehoj,
Është festa kombëtare.

Sot me flamuj në dorë,
Festojmë duke kënduar.
Kudo në Arbëri,në Vlorë.
Me zemër dhe mendje të bashkuar.
Erblina Gashi
Kl. V/1
Shkolla “PAVARËSIA” Prishtinë

- Poezi nga Erblina Gashi


- U dërgua nga Erblina Gashi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1