Erblina Gashi Poezi
Erblina Gashi

Tema: Poezi Për Natyrën


Shiu

Mëngjesi ishte ngrysur
Plot re të zeza,
çdo gjë ishte vyshkur
ishte tharë dhe vesa.

Muaj kishin kaluar,
që kur s'kishte rënë shi,
gjithqka ishte verdhuar.
njerzit kishin etje e jo uri.

Sot këto mjegulla të zeza
sollën gëzim e shpresë
sepse do filloj shiu
në tokë të zbresë.

Erblina Gashi
24.03.2014
Prishtinë

- Poezi nga Erblina Gashi


- U dërgua nga Erblina Gashi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0