Erblina Gashi Poezi
Erblina Gashi

Tema: Poezi Për Mësuesit


7 Marsi

7 Marsi
7 Marsi nje dite e vecant per ju te uruar,
Per ju qe s’lodheni punoni me perkushtim,
E ne s’ngopemi duke ju ndegjuar,
Na mesoni,na mesoni me gezim!

Mesimet qe na i shpjegoni,
I ndegjojm me kersheri,
Mendja e jone pasurohet
Plot me njohuri!

Si nga Gjuha shqipe fitojm njohuri
Poashtu nga Matematika:mbledhje,zbritje,
Shumzim,pjestim dhe gjemoetri.
Fal jush ne sot kemi keto arritje!

Urime 7 Marsi nga zemra ime
Dhe cdo te mire ju deshirojm
Urime permes poezise time,
Ju duam dhe ju faleminderojme.
Emine Gashi kl.IV- 5 Shkolla “Pavaresia” Prishtine.

- Poezi nga Erblina Gashi


- U dërgua nga Emine Gashi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0