Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erinda Neziri - Fjala Vret Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  40

Nëse ti diku gabon
e vret fjalën
ndodh dikush të zemëron
ti lëndohesh

Brënda teje nuk është mirë
fle inati
zemra thyhet sa vështirë
në sy në çast vret loti

Sa shpejtë kërkon të vijë puhiza
si lehtë e lëmon bregun vala
në shpirt të jetë veç kaltërsia
gjithmonë e ëmbël të jetë fjala

Sa çudi
se mijëra fjalë që asnjëri s'i shkroi
ti ndjesh së largu fort të të trokasin
se me mua dhe ty, me zemër flasin

S'është e lehtë
fjalën të gjesh në libra e fjalorë
se mijëra vargje kot ti i kërkove
një pikë ujë në shkretëtirë

Nëse ti diku gabon
e vret fjalën
ndodh dikush të zemëron
ti lëndohesh

Brënda teje nuk është mirë
fle inati
zemra thyhet sa vështirë
në sy në çast vret loti

Sa shpejtë kërkon të vijë puhiza
si lehtë e lëmon bregun vala
në shpirt të jetë veç kaltërsia
gjithmonë e ëmbël të jetë fjala

Sa çudi
se mijëra fjalë që asnjëri s'i shkroi
ti ndjesh së largu fort të të trokasin
se me mua dhe ty, me zemër flasin

S'është e lehtë
fjalën të gjesh në libra e fjalorë
se mijëra vargje kot ti i kërkove
një pikë ujë në shkretëtirë

Sa çudi
se mijëra fjalë që asnjëri s'i shkroi
ti ndjesh së largu fort të të trokasin
se me mua dhe ty, me zemër flasin

S'është e lehtë
fjalën të gjesh në libra e fjalorë
se mijëra vargje kot ti i kërkove
një pikë ujë në shkretëtirë
Erinda Neziri
Publikimi: 19/03/2019
Muzika: Agim Rrëza
Teksti: Mimoza Tola


Erinda Neziri - Fjala Vret
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fjala Vret".
3. Video është e këngës "Fjala Vret", por nuk këndohet nga Erinda Neziri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Erinda Neziri:


Komente 0