Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermira Morina

Ermira Morina
  • Vendlindja:
  • Gjakovê 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31

Ermira Morina është këngëtare e njohur. Lindi në vitit 1972 nê Gjakovê. Shkollën Fillore e atê mesmen i kreu nê Gjakovë.
Ajo ka kohê qê ështê larguar nga muzika qê nga viti 2007. Ndërsa ne mësojmê se ajo nuk jeton mê nê Kosovë ështê martuar ka 2 fëmijê dhe jeton nê Bern tē Zvicrës. Ermira ishte shendriste me vokalin e saj kishte duete popullore me shumë me kengetarêt Xenin, Lorin, Nysret Muçiqin, Merita Spahiun etj.

Ka te edituar dy albume muzikore me disa kenge popullore dhe Albumi fundit u realizua me vulën e produkcionit Labia nga viti 2004 me disa perpunime ne Studio të Ruzhdi Sadikut.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

3


Komente 3