Na Fal Mrekulli

Pulebardha e Marsit
Ce ka marre shtruar
Dimerron fuqishem
Dhe pse ekuinoks

Bardheroshe moj
Mos dic ke harruar?!
Drunjt e fundit
Ne vater, pleqte
I kane stivuar

Duket s'te vjen zort
E s'te nxihet ftyra
Pas kesaj bardhoshe
Buzeqesh natyra

Dielli do te ngrohe
Dita eshte e gjate
Uji yt Bardhoshe
Token do te kenaqe

Gjelberim i shpejte
Me cicerima pas
Do te na vije e dashur
Si bekim nga pas

Bardhoshezja ime
S'te mbaj dot meri
Sa here qe ti vjen
Na fal mrekulli

- Poezi nga Ermira Tafciu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0