Ermmal
Ermmal
Ermmal
  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Qershor 1998
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Ermmal është këngëtar. Ermal Xhaferi lindi në Shqipersi, pas nje viti u shperngul në Zvicër ku jetoi rreth 5 vjet me pas u kthye ne vendlindje te priderve ne Prizren. ErmmaL qysh i vogel e kishe nje enderr te mirrej me muzik por ne ne vitin 2012 ai filloi te inqizoj zerin e tij . Ne Qershor te vitit 2012 e beri kengen e par Love Song ne Bashkpunim me AnnDin, kursee deri tani i ka 3 kenge. Ka shum koh qe ai nuk eshte marre me muzik mirpo pritet qe ne nje te ardhme te shkurter tja filloj perseri.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: ErmmaL ErmmaL  Komente 0