Ernim Ibrahimi
  • Vendlindja:
  • Lipjan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 12 Shkurt 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  59
Këndon kryesisht: etno tallava

Ernim Ibrahimi është këngëtar i njohur. Më datë 2 Prill 2013, Bitonia publikojnë videoklipin "Maturant Jemi", në bashkëpunim me Ernim Ibrahimi & Overlord. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 26 Tetor 2013, Ernim Ibrahimi publikon videoklipin "Lorena", në bashkëpunim me Ardita Haliti. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 21 Mars 2015, Ernim Ibrahimi publikon videoklipin "Ti Je Habibi".

Më datë 16 Qershor 2015, Ernim Ibrahimi publikon videoklipin "La Bella", në bashkëpunim me Dzemailov.

Më datë 28 Dhjetor 2015, Ernim Ibrahimi publikon videoklipin "Rak Tak Boom", në bashkëpunim me Eri Qerimi.

Më datë 5 Korrik 2016, Ernim Ibrahimi publikon videoklipin "Champion", në bashkëpunim me Eri Qerimi.

Më datë 8 Shtator 2016, Ernim Ibrahimi publikon videoklipin "Gaz", në bashkëpunim me Fidan Hajrizi & Dzemailov.

Më datë 12 Prill 2017, Ernim Ibrahimi publikon videoklipin "Explosion", në bashkëpunim me Gzim Ibrahimi.

Më datë 21 Maj 2017, Ernim Ibrahimi publikon videoklipin "Pina Shisha", në bashkëpunim me XOXO. Muzika e këngës u punua nga Alsked Rrenja, teksti u shkrua nga XOXO, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja.

Më datë 22 Dhjetor 2017, Ernim Ibrahimi publikon videoklipin "Kuklla Ime", në bashkëpunim me Hysen Trubareva & Dzemailov. Muzika e këngës u punua nga Eri Qerimi, teksti u shkrua nga Hysen Trubareva.

Më datë 21 Korrik 2018, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Ajshe", në bashkëpunim me Ernim Ibrahimi & Majesty. Teksti u shkrua nga Majesty (Alban Ukaj). Për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati.

Më datë 30 Tetor 2018, Ernim Ibrahimi publikon videoklipin "Kena Kena".

Më datë 2 Maj 2019, Ernim Ibrahimi publikon videoklipin "Puq". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Ernim Ibrahimi.

Më datë 9 Qershor 2019, Ernim Ibrahimi publikon videoklipin "Mashup (Rrahman Gashi)".

Më datë 9 Korrik 2019, Ernim Ibrahimi & Gzim Ibrahimi publikojnë videoklipin "Pare Lila". Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Ernim Ibrahimi.

Më datë 17 Shtator 2019, Ernim Ibrahimi & Anna Ndoj publikojnë videoklipin "Senorita". Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Ernim Ibrahimi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  DoOnnY  

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera