Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ernis Çili
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
Këndon kryesisht: pop

Ernis Çili është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në Dhjetor 2001, Ernis Çili merr pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Me Sy Te Mbyllur".

Në Dhjetor 2002, Ernis Çili merr pjesë në Festivali i 41-të në RTSH me këngën "Koha Hapin S'di Ta Ndali".

Në Nëntor 2003, Ernis Çili merr pjesë në Kënga Magjike 2003 me këngën "Me Degjo", në bashkëpunim me Albi Dhe Eri.

Në Maj 2004, Ernis Çili merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Qytetin Tim Pa Ty Shikoj".

Në Prill 2005, Ernis Çili merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Vetem Une E Di Sa Vlen Per Mua".

Në Shtator 2005, Ernis Çili merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2005 me këngën "Sa Prane".

Në Prill 2006, Ernis Çili merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Me Mua".

Në Shtator 2006, Ernis Çili merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2006 me këngën "Fjalet".

Në Maj 2008, Ernis Çili merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Do T'jemi Bashke".

Më datë 15 Tetor 2008, Ernis Çili publikon videoklipin "Qytetin Tim Pa Ty Shikoj (Remix)".

Në Nëntor 2008, Ernis Çili merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Mishel".

Në vitin 2008, Ernis Çili publikon albumin "Ti Me Ploteson".

Në Maj 2009, Chill mrrr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Dua Te Marr Fryme".

Në Maj 2010, Ernis Çili merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Ti Nuk Je". Më datë 30 Qershor 2010, Ernis Çili publikon edhe videoklipin e këngës.

Në Dhjetor 2010, Ernis Çili & Onanta Spahiu marrin pjesë në Festivali i 49-të në RTSH me këngën "Fam".

Më datë 15 Janar 2011, Ernis Çili publikon videoklipin "Ti Me Fal", në bashkëpunim me Miri & B2N.

Më datë 21 Prill 2021, Ernis Çili publikon videoklipin "Zemer", në bashkëpunim me Fatmir Dajën. Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Ernis Çili. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

I ati i

Isea Çilit

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0