Erza Jashari Poezi
Erza Jashari

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin


28 Nëntori

28 nentori dita e pavarsise,
I dha drite Vlores,
dhe gjithe Shqiperise.

Ismail Qemajli
Ngriti ne ballkon,
flamurin shqipetare
qe te gjithe na bashkon.

Shqiperia nene
Pastaj eshte betuar,
se edhe per Kosoven
ka per te luftuar.

- Poezi nga Erza Jashari


- U dërgua nga Erza Jashari -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Erza Jashari


Komente 2