A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Esat Bicurri
(1949-1999)
  • Origin:
  • Gjakove 
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  28

Esat Bicurri is a popular singer. Vqiq me 7 maj nga forcat serbe te krahines jugosllave. Trupi i tij i zhdukur u gjet me vitin 2004. Ai botoi edhe 2 libra te cilet quheshin "Nje kellef me ar ta çova" dhe "Ahengjet gjakovare ne shekuj". Me kete kuptojme se vendlindja e tij ishte Gjakova. Ai la pas gruan, nenen, motren, vellezerit dhe 2 vajza e 1 djal. Esat Bicurri ishte dhe do jet gjithmon ne zemrat tona.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019