Më mbaj mend (për 1 muaj)

ETB 57 - Me Mungon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

I vetmuar sot jetoj
kaq kohe pa te pare kaq kohe qe te kerkoj
se me mungon aq thelle ne shpirt e dashur ti
pervec teje nuk kam njeri

I penduar sot kendoj
per ate vajze qe kurr nuk e harroj
me ben te mendoj, te vajtoj
te largoj, jeten time ta shkaterroj

Ndoshta ti kerkon nje tjeter dashuri
jo per mua nuk ka rendesi
jeta ime pa ty jo, nuk ekziston
eshte vertet nje fatekeqsi

Me mungojne me mungojne puthjet e tua
me mungon me mungon dashuria jote
me mungon me mungon
shume e dashur ti me mungon
nese ti nese ti lotet i degjon
me trego se sa me do
me mungon e dashur me mungon

I vetmuar sot jetoj
kaq kohe pa te pare kaq kohe qe te kerkoj
se me mungon aq thelle ne shpirt e dashur ti
pervec teje nuk kam njeri

I penduar sot kendoj per ate vajze
qe kurre nuk e harroj me ben te mendoj
se vajtoj te largoj jeten time ta shkaterroj
Ndoshta ti kerkon nje tjeter dashuri
jo per mua nuk ka rendesi
jeta ime pa ty jo nuk ekziston
eshte vertet nje fatekeqsi

Me mungojne me mungojne puthjet e tua
me mungon me mungon dashuria jote
me mungon me mungon
shume e dashur ti me mungon
nese ti nese ti lotet i degjon
me trego se sa me do
me mungon e dashur me mungon

Sa here henen kur shikoj
vetem ty e dashur vetem ty te enderroj
te shikoj te besoj dhe te pres
se vetem ty te kam e dashur
mos me pre ne bese
o zot te lutem se po vdes
shpirti po me shkatarrohet
mendja po me therrmohet
dhe kjo dashuri pa dashur
pa kuptuar te harrohet
harrohet dhe se di se
ne telefon me tregon se nuk me njeh

Alo, Alo
me mungojne puthjet e tua
ne cdo cast te jetes time
me mungon dashurija jote
thelle ne mendjen time
se kjo dashuri shpirtin po ma vret
po me mer pak minuta, sekonda dhe jete
zot sa doja ta dija
c'fare ti sot mendon
mos ndoshta qan me lot
mos ndoshta ti gezon
mos ndoshta con kete dashuri ne ndarje per gjithmone

Pse i mendoj, pse i kujtoj ato caste
qe shume po me mundojne
me ben te vuaj
me ben te qaj
me ben te ndjehesh kaq prane

Me mungojne me mungojne puthjet e tua
me mungon me mungon dashuria jote
me mungon me mungon
shume e dashur ti me mungon
nese ti nese ti lotet i degjon
me trego se sa me do
me mungon e dashur me mungon

Se me mungon...Publikimi: 26/07/2012


Më Shumë Këngë Nga ETB 57:


Komente 0


ETB 57 - Me Mungon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Mungon".
3. Video është e këngës "Me Mungon", por nuk këndohet nga ETB 57.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.