Evis Mula
Evis Mula
Evis Mula
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Evis Mula është këngëtare e njohur. Në vitin 2002, Evis Mula merr pjesë në Ethet E Së Premtes 1.

Në Nëntor 2002, Evis Mula merr pjesë në Kënga Magjike 2002 me këngën "Kenga".

Në Nëntor 2003, Evis Mula merr pjesë në Kënga Magjike 2003 me këngën "Te Dua Ty".

Në Dhjetor 2003, Evis Mula merr pjesë në Festivali i 42-të në RTSH me këngën "E Dashuruar".

Në Qershor 2004, Leonard Bombaj merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 3 me këngën "Mirmengjes Miss Lamtumire", në bashkëpunim me Evis Mula & Kripmjaltezat.

Në Shtator 2004, Evis Mula merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2004 me këngën "Java Mbaroi".

Në Shtator 2005, Evis Mula merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2005 me këngën "Si Kukull Ne Kuti".

Në Dhjetor 2005, Evis Mula merr pjesë në Festivali i 44-të në RTSH me këngën "Dua Këngën".

Në Dhjetor 2006, Evis Mula merr pjesë në Festivali i 45-të në RTSH me këngën "Rrëfim Në Mesnatë".

Në Maj 2010, Evis Mula merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 9 me këngën "Rrëfim Në Mesnatë".

Në Maj 2007, Evis Mula merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Te Pres Dhe Bora Bie".

Në Dhjetor 2008, Evis Mula merr pjesë në Festivali i 47-të në RTSH me këngën "Une Jam Dashuria", në bashkëpunim me Erti Hizmo.

Më datë 15 Maj 2010, Kujtim Prodani & Evis Mula publikojnë videoklipin "Si U Beme Keshtu Mikja Ime". Me këtë këngë, Kujtim Prodani & Evis Mula marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Evis Mula »

Komente 0