Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ex Wolf - Ndryshime T`kohes (Feat. Street Gunz)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Mir bon e kurxho zgjen
ka ndryshu shoki edhe vet je ka e vren
se valla qeshtu jan bo njerzt e sodit
dikush kesh e tjetri e ndjen shijen e lotit
shoki i vertets`Kshyr sa ki pare n`Kulet
shok um ke than veq shpinen me e m´shtet
koha kalondhimbja s´mbaron
une ket sen e boj e tjeter kush e ngon
tu u mir me muzik kohen tu e kalu
sod t´thot t´do e neser tut tradhtu
se qeshtu e kish kjo jet..tu bo i sinqert
e tjeter kush ta shykrun kreit t´kechen en flet
per shoki qe um ka tradhtu kur z´vuj
e per shokin qe e du per ta allti gjuj
tu shkru shka ndjej edhe fjalt po harxhohen
shok e jetes me te rinjt nuk harrohen

Refrenii... Ndryshime tKohes dhe vet e ki vrejt
s`vyn kurgjo..kur njerzit jon veq tu nejt
a thuu a ka shpres per vazhdim perpara drejt
duhet mu kan me 1 vazhdimm krejt njejt..!!

Jet e Till..Tu Jetu Me Kshill
N´ander Me Gjet Sherim Se Ktu Te Na Veq Tu Pshtill
e Kshyri Ket Boten Qysh Ska Ndihm e Dikush Mytet
Dhimbshmeria e Keqe N`ket Tok Veq Njeri Zhytet
e Ala Ska Kthim Mass Veq Se Plas Shkun Krejt
Per Dit T´mir Qe Skaa Krejt e Kan Vrejtt
do e majn kryt te posht po ti qoje te nalt
Si 1 Yll Perparaa Veten Ndjeje T´kallt
Se Bohet Mir Najher Kur Shpresojmm Ma Lir
Hupenn Knaqsit N`qofse Bim Posht e Atehere Vshtir
Shka Lyp Veq Se Mu Vir ? Se Skaa Kurgjoo N´to
Merre Menoo Po T´tham Apet Vazhdoo !
se sen sje ka bon veq veten je ka e shkatrron
mllefi o ka m`djeg e o ka m`ndryshon
po prap vazhdoj e kshyri veq veten
munona gjdo njerit me ja kallxu t`drejten e jeten

Refrenii... Ndryshime tKohes dhe vet e ki vrejt
s`vyn kurgjo..kur njerzit jon veq tu nejt
a thuu a ka shpres per vazhdim perpara drejt
duhet mu kan me 1 vazhdimm krejt njejt..!!

Lotet e NanesSpo Ndalen Pa Pushim
Syt e Mi Spo Shofin Tjeter..Perveq se Mllefin Tim
jeta e till njerz t´rrejshem me ftyra t´prishta
e bon 1 sen t´mir ama e kalumja e le gishta
Agresiviteti M`shkatrroj..Trishtimi Shpirtin Ma Mbuloj
N`ket Jet Spo Du Tjetoj..a Thua Kush Me Mallkoj
t`bojn mir para syve..e mas ftyre t`pshtyn..
po ma mir jetoje jeten vet..se kerkush st`vyn
dikush e jeton jeten si film vizatimor
dikush ska pare e del pa tesha n´bor
dikush i mshel dert edhe dritaret per mu nxe
dikush fol naisen keq per ty qe dikush tjeter me vre
dikush bon muzik veq sa me u argetu
dikush tjeter e shkrun at shka e ka perjetu
dikush bohet qe osht naisen
dikush mshefet qe as veni ven se zen

Refrenii... Ndryshime tKohes dhe vet e ki vrejt
s`vyn kurgjo..kur njerzit jon veq tu nejt
a thuu a ka shpres per vazhdim perpara drejt
duhet mu kan me 1 vazhdimm krejt njejt..!!


Ky tekst u dërgua nga Dainushkaa Topanskuuu..   janiman


Nuk kemi video për këtë këngë.


Ex Wolf
Publikimi: 18/02/2010


Ex Wolf - Ndryshime T`kohes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndryshime T`kohes".
3. Video është e këngës "Ndryshime T`kohes", por nuk këndohet nga Ex Wolf.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ex Wolf:


Komente 0