Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Mësuesit


Mesuesja Ime

o mesuesja ime e dashur
o sa shume te dua
lulet qe kam mbjelle
jane te gjitha te tuat

se ti na ushqen me dije
na jep gezim e lumturi
dhe une te dua aq shume
si nje nene te dyte

ndaj qe sot e tutje
une te falenderoj
dhe lulet me te bukura ne qytet
une do te ti dhuroj

sot eshte viti i fundit
qe do te jemi me ty
malli do tme marre
por sa te largohem nga ty

Aarand me 6.3.2017

- Poezi nga Fabian Mustafaj


- U dërgua nga Fabian Mustafaj -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  35


Më shumë nga Fabian Mustafaj


Komente 1