A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gent Fatali - Sa Jena T'ri

Teksti i këngës:

REF.:
Vec po du me bo ca du SA JENA T'RI
SA JENA T'RI SA JENA T'RI
Veni plot shoqni tu bertit SA JENA T'RI
SA JENA T'RI SA JENA T'RI
SA JENA T'RI SA JENA T'RI
SA JENA T'RI SA JENA T'RI
SA JENA T'RI
Secilen got me pi si me kon viti ri
SA JENA T'RI SA JENA T'RI
SA JENA T'RI

Muzika nalt
Dritaret posht
Une me havera tu u sill neper bote
vec 1 jete
1 here t'ri
pasha kejt
kena me mrri
kena me mrri

O tu knu ky djali prej Prishtine
Ca do qe boj e boj per familje
O tu ma thy teper qikjo pije
eks eks eks eks pije pije pijee

ti nuk e din bre qa kom bo me mrri qitu ku jom
spo du me t kallxu se e di qe sbeson
ti ti vete kon dush per fatalin tkallzon
e boj per vlla e per bab e per nan
veq 1 her t ri i boj krejt qe me pas
qa me fol kur i boj 87 me dostat
qe kurr perjet nuk kom mu nda

se smunesh me bo kurgjo vet
po du me bo pare qe nipi jem
me kon krenar per gjyshin e vet
nese na tesh ti dije kerset
rre te te te
kom lind n podrum tash dilli kur del
une e sho i pari n qytet
me dosta te ret
ah sa lezet
kejt tu bertit sa jena t ri
sa jena t ri

REF.:
Vec po du me bo ca du SA JENA T'RI
SA JENA T'RI SA JENA T'RI
Veni plot shoqni tu bertit SA JENA T'RI
SA JENA T'RI SA JENA T'RI
SA JENA T'RI SA JENA T'RI
SA JENA T'RI SA JENA T'RI
SA JENA T'RI
Secilen got me pi si me kon viti ri
SA JENA T'RI SA JENA T'RI
SA JENA T'RI

Zanin n'max (YE)
Gazin n'fund (YE)

Ca je ka thu (YE)
Une boj ca du (YE)
1 her jom i ri (YE)

O tu knu ky djali prej Prishtine
Ca do qe boj e boj per familje
O tu ma thy teper qikjo pije
eks eks eks eks pije pije pijee

REF.:
Vec po du me bo ca du SA JENA T'RI
SA JENA T'RI SA JENA T'RI
Veni plot shoqni tu bertit SA JENA T'RI
SA JENA T'RI SA JENA T'RI
SA JENA T'RI SA JENA T'RI
SA JENA T'RI SA JENA T'RI
SA JENA T'RI
Secilen got me pi si me kon viti ri
SA JENA T'RI SA JENA T'RI
SA JENA T'RI

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019