Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Fatime Sokoli - Kalun Shekujt  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

14/10/2008

2008-10-14T20:34:49+00:00Kalun shekujt
O mbi ballkane
Kahe shtate zemra
Shqiptaret kane

Me shtate zemra
Thane i lidhe nana
Brite e trupit
O jatagana

Mej lahute
I kenon lirise
Mbi lahute
Koka e dhise

E kish Gjergji
O n'perkrenare
Ja ka dhane
Lahutes shqiptare

Me ja ba
Lahutes telin
çikat tona
Prene bistekun

Kur tradhetite
Na bone kopata
Shkrim unazat
E i bame shpata

Shtate krajli
More i kish porta
Shtate krajli
Na u kthyen me topa

Shtate zemra
Ne gjake shqiptarit
Shtate here vritet
Tetehere ngjallet

Shpata e Gjergjit
Rrezoje tri hana
I theje ne Kruje
O tre sulltana

Tri tradheti o
N'shekull t'Leninit
Prin Enveri
Me shpate t'markesizmit

Ne kete toke
O me rraje te lashta
Oh. Kane ece shekujt
Neper shpata

Palle me pushka
Flake prandores
Mbi dy krena
N'Kulle shqiponjes

Me na prek kush
Nje gur mali
Qelim bahet
Gjaku i shqiptarit

Nje pike uje
Me ja preke detit
O jatagana bojme
Shpazat e djepit.


Ky tekst u dërgua nga Hipi Zhdripi
Më Shumë Këngë Nga Fatime Sokoli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet