Më mbaj mend (për 1 muaj)

U Krodha Ne Ujerat E Jonit

U krodha ne ujerat e Jonit,
Ne ngjyrat dhe dritat e tij
Notoj mes perflakje mirazhesh
Kthjelltesia e tyre me prek
E me rrenqeth trupin…. Dhe ndiej:
Neper shpirtin tim,
Si rryma te kaltra gezimi
Shkojne dritat e ngjyrat e Jonit
Si rryma te kaltra gezimi…

- poezi nga Fatos Arapi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim