Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Felony - Peja  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

16/01/2015

2015-01-16T19:54:31+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Peja" kënduar nga Felony.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

NRG Band - Peja

Ne Peje jam rrit ne Prishtin kam ra
ne ket qytet qe lum nuk ka
ne Prishtin

Si kojshi te ri nuk bojshin
shum za
Ne nje banes ni dhomshe
me qera

Une erdha, une erdhe ne
Prishtine
Une e di pse erdha po se di
qysh ka me nejt

U knaqa ne Prishtin u myta
krejt tu i rrejt e sma merr
mendje me u kthy mu mshel
prap ne Peje PEJA PEJA

A spot dhimet Peja?
24 vjet i mbusha un si vjet
N'qytet te madh kam ra kojshi
pom ngjohin krejt

Dera e majt jan gurbetqart
e djathta jon Gjakovart
Peja (2x) Ku e le tash Pejan?

Sa i qela syt un ne sabah
kojshia tha ktu s'ka ...
S'ka maz (s'ka maz)

Me shku n'pazar komt
t'cop kan met ra
I blen senat cash
merri si nuk ka

Qyteti i madh o Prishtina me vlla
Per mu Pejani
Tej 5 majt um ka marr malli ma
me shku

Ne ket pluhur mall ku un
spo muj me u duru
24 vjet jom rrit me lum
e me bjeshten e elt
Bjeshket (2x) Ku i lat tash Bjeshket?

24 vjet un anderr e kam pas¨
Me jetu n'Prishtin e me shetit
germin
Me dal ne restorane e jo na caffe hane mejhane (2x)
A ka hala mejhane ?

Qat kulmin e Vushtrris e pash
ne Prishtin edhe rinin qe per
to nuk din
Me than le ket pun o njeri

Edhe Skenderbeu hale n'kali
po rrin
Shpaten e ka ul spo don me
vra ma gjin
As ... Spo ja nind

Kjo Prishtin e madhe me njerz
vet tu ra shum u myta tu u sill
u myta tu lyp pun ¨
Kadal ruju mos e shaj se
dalin e ti thejn hunt

Prishtina (2x)
Kush e don Prishtinen?

24 vjet un anderr e kam pas
Mu shperngul ne Prishtin
me ardh me bo seva
Po naj dit kur po me shtohet
pom doket Peja po me largohet
Peja (2x) Kush e la tash Pejen?

24 vjet jo kur nuk jon pak
me ta perbi zemren
E me ta mbush marak
Por bjeshket shum te nelta
e per Drinin e bardh
Drini (2x) Ku tash derdhet Drini?

Un e di pse erdha po se di
qysh ka me nejt
U knaqa ne Prishtin u myta
keit tu i rrejt
E sma merr mendja me u kthy
mu mshel prap ne Peje
Peja (2x) A spot dhimet Peja? (2x)

B.f.p - Peja

Ref: X2

Peja eshte fucking qytet
ku del njeri vet dhe per kerke si kerset
Peja na shum ket vend e doim
Peja e per qata ktu jetoim .

Daone

Qe po vjen ni Daone sun of the gun
me ni stil ton qe tonik ju rxon
une sjom gangsta po jom Pejon
Rap star per ton i gjon pra
ruju mir nese vjen n´Peje
ule kryt posht e ec veq drejt
mos hin nkthesa se ktu ska vesa
ktu vin plumbat se do i shtin n´thesa

Se na po jetoim ket funcking qytet i cili njihet
veq per krim dhe Basket jo jaro ski nevoi mu tutu
ska me flejt po duhesh me ndejt qut ti
kaqshem per sulm allti yeh dhe fikse
genga po vjen pra ma mir e ki me ik kshtu
qe hajde bahqe edhe boim miq
nese shitesh trim ma mir mos hade hiq

Ref: X2

Peja eshte fucking qytet
ku del njeri vet dhe per kerke si kerset
Peja na shum ket vend e doim
Peja e per qata ktu jetoim .

MILka

Peja shum e du qet emer jo qe jom Pejon
po thjesht e kom n´zemer po foli mir per Pejen
po ni send e dini ton Peja osht vend i krimit
po opet osht vendi jon
Krejt na njohin e na doin inatgjort qe lulzoin
se per veti kejt i doim dhe qethmon na fitoim
Gangsterat kejt tchart se shum na kan lakmi
i kem femnat mat fortat nkrejt shqiptari.

Osht vendi Rinis i mafis e alltis i parit alkoholit
Gangsta B.F.P-s ket vend ka shum disko edhe
shmekera ton cillen rugve um shiten kullera
kurgjo sosht mir n´peje osht bo si n´Nedex
as kta veq mi kqyr prite zoomin toni mbas
Hajt bre zemer kallxo dashni more vlla
se gjethqka ka qka ka po me PEJON ska .

Ref: X2

Peja eshte fucking qytet
ku del njeri vet dhe per kerke si kerset
Peja na shum ket vend e doim
Peja e per qata ktu jetoim .

Daone

Mbaj Revole po sjom Allkapone
duhesh me pas bole me ardh n´Taphone
nese vjen n´peje ktu ka kufi doss
mos u sill drejt se une jom boss.

Milka

Mos u tut prej fjalve tmija se nuk osht qaq keq
Peja osht plot me tri jo veq me pleq
nese je nis me ardh ktu more hej
skom qka t´thom tjeter veq mir se vini n´peje.

Ref: X2

Peja eshte fucking qytet
ku del njeri vet dhe per kerke si kerset
Peja na shum ket vend e doim
Peja e per qata ktu jetoim .

Text : Daone & Milka
ReaLizur ne : Night Sound Record-s
Më Shumë Këngë Nga Felony:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet