Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Fabula

Miushi Ne Biblioteke

Dhe miushit sec iu tek,
shkon te nje biblioteke.
Ne banak zonjes i flet:
– Nem nje liber a gazete!

U ngrys zonja ne fytyre.
– O miush. Gabim ke hyre.
pasi librat ti, – i tha, –
s’i lexon, porse i ha!…

- poezi nga Ferit Lamaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet