Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Fabula


Miza Dhe Gomari

E dhjerë , por krenare!
Kjo miza qenka fare:

u shkri i tërë fshati.
e bajgu nga inati;
Por një ...i dha veshgjati,

nën bisht e mbi kurriz.
gomarin gudulis
i duket vetja Miss,

Një mizë , goxha mizë,

- Poezi nga Ferit Lamaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim