A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fifi

Zhurme ➡ Noise

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8

Translate A Song »

More Translations »


Zhurme

A jom gabim?
tregom a jom gabim?
je i denj dekorata me lshu
pse gabim?
pse koka gabim?
me shpirt e zemër dikend me dashuru
çka po nodh me mu?
diçka osh tu m'munu
përmrena o tu vlu
jo s'po muj me përballu
me ty nuk jam tu mujt
pa ty nuk jam tu mujt
çka me bo?
s'po du mo me vujt

[REF.]
Pse s'provon të guxosh?
afër të më afrosh
kot po len hapsira bosh
çka nëse një ditë vdes unë
e më nuk frymoj?
brenda teje a do jetoj?

Shum zhurm, kjo pun paska shum zhurm
shpinën tem ti e ki bo ur
ma ki çel plagën me dur
m'ke trajtu si miniatur
nuk e di se ça dashta
n'fakt, mir e di se ça dashta
hajt, i thash vetes un nashta
kthehet prap amo senin veç e trasha
nuk e le njeri pa e pyt për mu
a kam tjetër a n'tjetër jam dashuru
se kur kesh me ty, une kesh pa tru
a po thu që s'kom dit tjetër me kërku
e un prap boj gjithçka met kthy
se s'ka tjetër sen qe ëm rrin n'kry
e un për zemrën tem edhe për ty
jam n'gjendje me lëpi atë që kom pshty
se t'shoh babën e fmive t'mi
kur shtrihem n'shtrat
n'krahun tënd mu shtri
me ngu at erën e lëkurës që ta kom lakmi
e me nis ni fillim t'ri

[REF.]
Pse s'provon të guxosh?
afër të më afrosh
kot po len hapsira bosh
çka nëse një ditë vdes unë
e më nuk frymoj?
brenda teje a do jetoj?


Noise

Am I wrong?
Tell me am I wrong?
You are worthwhile decorating
Why wrong?
Why is it wrong?
To love someone by your deep soul and heart
What's happening to me?
Something is bothering me
Inside is boiling
No I can't take it anymore
With you I cannot anymore
Without you I cannot anymore
What should I do?
I don't want to suffer anymore

[ref.:]
Why don't you try to dare?
to keep me closer to you
it's useless to keep empty distance
what if one day I die?
and I don't breath anymore?
Will I live inside of you?

To much noise, this deal has to much noise
you turned my back as bridge
opened my wound by hands
treated me like statue (miniature)
I don't know what I was looking for
as a matter of fact, I know what I was looking for
I thought to myself, let's see maybe
He's coming back, but I was to silly
He's asking anybody for me
If I have anyone in my life, if I am in love with someone else
cuz when I was with you , was I out of my minde
wasn't I able to look for someone new,
and again I do impossible to get you back to me
there is nothing else standing in my mind
Me for you and for my heart
I am ready to leak what I have spit
cuz I see you as the father of my kids
when I lie down to my bed
I want to lie into your arm
to smell my obsessed smell of your skin
and to have a new start

[ref.:]
Why don't you try to dare?
to keep me closer to you
it's useless to keep empty distance
what if one day I die?
and I don't breath anymore?
Will I live inside of you?

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019