Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flaka Krelani - Nje Bote Tjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  7

nje dhe nje bejn dy
askush si un se don jeten
edhe nje gje e di shum e dua te verteten ti e din sa kam deshir te bej te ndihesh mir e di shum mir se qka esht mire di shum mir e di shum mir ti e di se ke shum deshir te me besh te ndjehem mir e di shum mir se qka esht mire di se ne jemi...

ref
nje bot tjeter ku shpirtrat jan te lir nje bot tjeter me e mir nje bot tjeter kur shpirtar jan te lir nje bot tjeter me e mir

asgje ne ket bot sesht pa arsy prandaj un prej vetes kerkoj me teper ate qe ndej ta them ne sy dhe un prej teje nuk pres tjeter
ti e di se ke shum deshir te me besh te ndjehem mir e di shum mir se qka esht mire di se ne jemi.. .

ref
nje bot tjeter ku shpirtrat jan te lir nje bot tjeter me e mir nje bot tjeter kur shpirtar jan te lir nje bot tjeter me e mir


Ky tekst u dërgua nga Beatrisa Rock


Akordet:

e--------3---3-------------------------------------------|
B---------------------6---6---------4---4---------3---3--|
G------5---5--------5---5---------5---5---------5---5----|
D----5------------5-------------5-------------5----------|
A--3------------3-------------3-------------3------------|
E--------------------------------------------------------|

dist.
e------------------------------------------------|
B------------------------------------------------|
G------------------------------------------------|
D----3--------------------3----------------------|
A--3----6p5h6p5h6p5h6p5-3----6p5h6p5h6p5h6p5-----| ose
E------------------------------------------------|

e------------------------------------------------|
B------------------------------------------------|
G------------------------------------------------|
D----3--1p0h1p0h1p0h1p0----3--1p0h1p0h1p0h1p0----|
A--3---------------------3-----------------------|
E------------------------------------------------|
kjo osht edhe solo e ksaj konge.

clean.
e--------3---3-------------------------------------------|
B---------------------6---6---------4---4---------3---3--|
G------5---5--------5---5---------5---5---------5---5----|
D----5------------5-------------5-------------5----------|
A--3------------3-------------3-------------3------------|
E--------------------------------------------------------|

e--------5---5--------4---4---------3---3--------3---3---|
B------4---4--------4---4---------4---4--------4---4-----|
G----5------------5-------------5------------5-----------|
D--------------------------------------------------------|
A--3------------3------------3-------------3-------------|
E--------------------------------------------------------|

dist.
e------------------------------------------------|
B------------------------------------------------| dej kur kryhet
G------------------------------------------------| texti luhet kjo
D----3--------------------3----------------------| manej ndrron pak
A--3----6p5h6p5h6p5h6p5-3----6p5h6p5h6p5h6p5-----| per 1 oktav.
E------------------------------------------------|

e------------------------------------------------|
B------------------------------------------------|
G-------3p2h3p2h3p2h3p2-------3p2h3p2h3p2h3p2--5-|
D----3----------------------3--------------------|
A--3----------------------3----------------------|
E------------------------------------------------|Flaka Krelani
Publikimi: 20/06/2007
Festivali: Top Fest 4
Festivali: VFM 2007
Video Produksioni: Pulla


Flaka Krelani - Nje Bote Tjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Bote Tjeter".
3. Video është e këngës "Nje Bote Tjeter", por nuk këndohet nga Flaka Krelani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Flaka Krelani:


Komente 0