Më mbaj mend (për 1 muaj)

Floriani I Vogel & Mbreti - Jetim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  49

O Zót Me zemer jam kam vuaj
nket bot ndjehem i huaj
zot tlutem gjej shpetim
nket bot mbeja jetim Jetiiiimm...

Mbreti :
Me Zemer jam ka vuaj nket bot mbeta i vetem
mallin ska kush tma shuj nvetmi un po tretem
pse jeta mu mdenoj zot tlutem me ndimo
shpresa e vetme nty ti doren mos ma lsho
shpesh kur permallona.e teper mkap merzia
lot derdhi pa pushim . eska kush ti fshi lotet e mia.
kur qona nmengjes nuk kom qka boj
dal jasht som rrihet po nuk kom kut shkoi
nen malli oka me myt beso qe du te perqafoi
beso qe saher ne enderr te shoh saher lotoj
teper koka keq nime sdi qysh met bind
mall e kom me plot kuptim me thon fjalen prind
duhesh mem kuptu qe mkan shku ne ahiret
ishalla o zot mi shperblen me xhenet
skom per kon me jetu kallxom ma keq a ka
pritemni prind e mi se na nat dynja kem meu pa

Floriani Vogel :
Me Zemer Jam Ka Vuaj
nket bot ndjehem i huaj
n4on veq deshprim
po digjet shpyrti im

Me zemer jam ka vuaj
nket bot ndjehem i huaj
yot tlutem mgjej shpetim
nket bot meta jetiiiiiim

MbReTi:
Si 1 qiri qe po shkrihet dhe mu mkalon rinia
e plagt qe spom duken mi sheron veq vetmia
e dashnia qe e pata ajo ma kthej shpinen
e shoqnin qe i desha ata shkun e su kthyn
tash po heci neper terr ndor e maj fotografin
shiu qe spo nalet ma kujton femijerin
e lotet qe po bin naten me mu shpesh rrin
e zemra don me plas spe duron mo vetmin
i vetmum ntana ont sosht per mu kjo jet
po ku mu kon o vlla kur i vetem un kom mbet
gjdo her i merzitshem e i qoj durt larg nga qielli
e thom me veten teme o zot kur ka mem ngroh dielli
se dashnia e prinderve mu teper me mungon
sillna e pshtillna po keq o kur kurkush nuk tdon
eh qeshtu osht jeta qe per mu nuk ka gzim
skom un tjer emer po emri jem osht thjesht Jetiimmm.....

Reff.
Me Zemer Jam Ka Vuaj
nket bot ndjehem i huaj
n4on veq deshprim
po digjet shpyrti im

Me zemer jam ka vuaj
nket bot ndjehem i huaj
yot tlutem mgjej shpetim
nket bot meta jetiiiiiim

MbReTi :
Nal se u lodha u lodha me jet
boll un e lypa po sjom tu e gjet
lumturi pa famijle askund nuk egziston
e zoti njerin me gjithcka pe sprovojka
tash pi thom veq do fjal per ty qe pom nin
beso veq ne allah se krejt senet ne ven vin
e un jetim pergjithmon jetim kom me mbet
nashta krejt i bi nven po bab e non kurr skom me gjet

Reff.
Me Zemer Jam Ka Vuaj2x
nket bot ndjehem i huaj
n4on veq deshprim
po digjet shpyrti im.
----
Me zemer jam ka vuaj
nket bot ndjehem i huaj
yot tlutem mgjej shpetim
nket bot meta jetiiiiiim2x


Ky tekst u dërgua nga Anesa_11Mbreti & Florian Beqiri
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/04/2011


Floriani I Vogel & Mbreti - Jetim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jetim".
3. Video është e këngës "Jetim", por nuk këndohet nga Floriani I Vogel & Mbreti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Florian Beqiri:


Komente 6