Më mbaj mend (për 1 muaj)

Freelancers - Perse Nuk Nderron Ti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I
Përse nuk e ndërron një mangësi,
me atë botë,
E shoh që je ulur tani,
më dëgjo

II
Nëse je e vetme në borë,
më shiko,
Edhe pse je e humbur tani,
më kërko

III
Fillo asaj rruge ec,
ndoshta afër do t’jesh,
Hapi sytë e shiko drejt,
atje mund t’më gjesh

IV
Përse nuk ndërron ti,
pse je e shurdhër,
Ende je e lumtur,
e pres kohën kur do t’zgjohesh ti

V
Por prapë je ti ajo që vendos,
se nga duhet të shkosh,
Nëse e gjen rrugën hyr aty,
Aty…

VI
Përse nuk ndërron ti,
pse je e shurdhër,
Ende je e lumtur,
e pres kohën kur do t’zgjohesh ti


Ky tekst u dërgua nga Tomoe Kuçi; Liburn JupolliFreelancers
Publikimi: 15/02/2009
Festivali: Top Fest 6


Freelancers - Perse Nuk Nderron Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perse Nuk Nderron Ti".
3. Video është e këngës "Perse Nuk Nderron Ti", por nuk këndohet nga Freelancers.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Freelancers:


Komente 0