TEKSTESHQIP

G-Im, Mc Blero & Nik-T
Do Te Te Mbaj
Lyrics

G-Im
Kam uri per gojen tende
zerin dhe syt e tu
rrugeve i paushqyer ne heshtje
kerkoj hapat e tu
Ne kujtime dita ime
Si cdo dit kalon
Vetem kafe dhe cigare
Cdo mengjes ne dhome
Te mendon djali nuk te haron
Cdo nat nga gjumi endra jote me zgjon
Me shqeteson fakti pse afer nuk te kam
Pse cdo moment te veshtir
Nuk isha prane
Veprova menyren time
Gabimet mbrapa me lane
Mendova ndryshe gjendjen
Gjerat me ndryshe jan
Kshtu me than se tani ti je me nje tjeter
Gjith te mirat te uroj
dhe te kujtoj si ty ska tjeter

MC Blero Ref. X2
Nuk te ve faj
Dhe nuk do qaj
Pse ndodhesh larg
Edhe me mua sje sonte
Dhe do te mbaj
Rrugen te ndaj
Fati e kerkonte

MC Blero
Nuk eshte e then
Qe nuk te flas
Edhe nuk te kam shpirt
Me frymezon me ul me ngre
Kur qesh kur qan sa drit
Ne syt e tu kerkoja nje vend
Ku te qendroja pa frik
Ti je triumfi qe kerkoj
Edhe luftoj cdo dit
Jam i kenaqur qe te kam
Edhe ne krahe te mbaj
Ti je ajo qe me ben
Nga mendja mos te ndaj
Te shoh ne foto dhe kujtoj
Cdo cast qe ishim bashk
Gjithmon do jesh motivi im
Qe te te kem nje cast
Melodit per zerin tim
Dhe zemren te ma vras
Sa me shum kohe kalon
Une do te dua pa mase

DËRGOI: