Më mbaj mend (për 1 muaj)

G-Soldier - Ti Ke Lind Per Mu Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Diqka sjom mir u qova,
apet du me ra,
si mem sha
bash m'peshperit nvesh nje zo;
KE NJE PROBLEM,
OK sdu as me dit,
sdu me prit
edhe pse ajo fmin du me mi rrit,
shkurt e shqip e du po spo muj mi kallxu,
qato qe e kam nzemer
spo di qysh me ja spjegu,
se po tutna mthot jo
krejt um plas inati
se un repovati
sdi me knu si shpati,
ntylifar vakti
mendimi per to om lodhi
pe shoh veten bashk me ta
krejt si love story,
prezenca e saj um rrit
kur shkon mhan
aq shum princiesh
si shenja horoskopit luan,
pot shoh gjithkun
nervoza vjen ngacmim me lotin
qe besa per ket pun i kom kallxu dhe nje shokit,
me thon jom dashuru pom doket pak dorzim,
me thon jetoj pa ty
i dhaft flak qytetit tim.

(Ref.)
Ti vepron ashtu siq do por,
zemren time pe shkatrron,
ti vepro bash si te duash
por nje dit do me pranon
sdua shoqe te tkem k*rva
sdi sa mua pom kupton,
sdua dhimbje te kem kurr me
hajde tash e perqafom.

Kur po tshoh bjondin
syt po mi nxin po mi shkrin,
ma ke prish rahatin
krejt pom han kjo prishtin,
jom ba me vaj
me lot qe sdalin zemren pe vrajn,
kom ndryshu krejtsisht
shoqet mthojn hiqu saj,
thu se tnervozoj po nuk e boj me qellim,
mshtin dashuria a kupton engjulli im,
spo pergjigjesh
fotografis kur i flas
perpara,permas
murin ndhom pe godas
me koken time,
qe mshtin shum keq nket dreq
histori dashurie qe shumher kryhet keq,
nga fjalt e kqija
apo nga vet tradhtia
me tkallxu drejt
kur fol per tjert um plas xhelozia,
shoqnia,familja,rruget edhe zoti
kur i pjestoj mdel ftyra jote nga loti,
para krejtve un dhe ti shetisim
ne rrugen trendafila shtrun kurr sdo te prishen.

(Ref.)
Ti vepron ashtu siq gabon,
zemren time pe shkatrron,
ti vepro bash si te duash
por nje dit do me pranon
sdua shoqe te tkem k*rva
sdi sa mua pom kupton,
sdua dhimbje te kem kurr me
hajde tash e perqafom.

Boll kesh optimist,
optimismi mplasi,
shum seriozisht
qdo onderr ne ty hasi,
qik mkapi nervoza
hiqmu nga jeta
ahh veq po thom se pa ty jeta o vdekja,
jom ra mes dy zjarresh
mbretron vetmia,
sShkojn bashk krenaria e dashuria,
ku je ti nket moment se sduroj
permes kaltersis syve tu enderroj
un dhe ti ne nplazh te qet,
shikojm kaltersin e qiellit folim per jet,
me tvertet tu bo plane per ardhmerin
per dashurin qe do kemi dhe rahatin,
po nese ndodh e kunderta fatkeqsisht
dije se e pata seriozisht jo veq rasisht,
nese kanga sna bashkon atehere spres
do jet ky tekst si poezi e poetit qe svdes.

Ref. (2x)
Ti vepron ashtu siq gabon,
zemren time pe shkatrron,
ti vepro bash si te duash
por nje dit do me pranon
sdua shoqe te tkem k*rva
sdi sa mua pom kupton,
sdua dhimbje te kem kurr me
hajde tash e perqafom.


Ky tekst u dërgua nga Doruntina   DoniGG-Soldier
Publikimi: 28/04/2009


G-Soldier - Ti Ke Lind Per Mu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Ke Lind Per Mu".
3. Video është e këngës "Ti Ke Lind Per Mu", por nuk këndohet nga G-Soldier.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga G-Soldier:


Komente 0