Më mbaj mend (për 1 muaj)

G-Up - King Zlatan Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Jam arrogant si Zlatan
Mentaliteti Spartan
Ju po shifni qe ma-tan
E kam stilin e pa-pam
Ram pam pam pam-pam
Tym nga goja vull-kan
Ti po qihesh me ti-tan
Un per ju jam ti-ran

Qe un ta boj per pasuri ket gjo
Besom akoma nuk ka ardh dita
I kthej ne flori kto beat-a kur i prek
Po dukem isoj sikur Mida
Jom duke shperthy mbi Zodiak
Un e quj Aferdita
Gojen ja mbush plot me jet
Ajo vret, thote e gelltita
Botanikem e kom sikur sapo ka ardh nga Semiramida-Fresh
Koha nuk ma humb shkelqimin, vargjet i kom sikur Piramida-Pesh
PiterPan asiher nuk u rrita
Prandaj gjithmone vetem buzeqesh
Sa her qe po thu u ngjita
Shof qe s'je mes nesh
Kto kurvat shofin si Meduza
Sa her qe i perbuza
Nuk ngjallen interes tek mu
Ene kur ishin pa bluza
Kto rrug per mu jan Muza,
Kom duret tatuazhe full
Isoj sikur me qen Jakuza
Nuk ka deshmitar akuza
Un jom
MES KLUBIT ME TUTA,
Ato qe ju i quni fashion
Un i quj veshje per prostituta,
Per mu ligji s'osht kushtetuta

E maj men i vogel kur skisha mundsi
Per me bo Muzik
Zotit ju luta,
Amin
E shof qe m'paska beku,
Me vargjet me t'smuta

Neper kto rruge un e kom stilin me t'papam
Jam duke tymos sikur me qen Rastaman
S'kom nevoj me fol per kurva, lek edhe fam
Vargjet i kom ram pam pam pam-pam

Vite drite larg-buzz
Mrapa vini-paz
Lunatic Maniac Tas
Kjo esht Blues, kjo eshte Soul,Jazz
Kjo esht ajo qe do m'vras
ALCAPONE- ALCATRAZ
Sa her qe them kam i fraz?
Sikur kam 1 Kam1kaz

Merren me muzik,po cunat i kan contat full si desperados,
Perendia luftes quje Kratos
Nona Rrugve m'dun si Nano Fatos
Hape gojen ene i humbni gjurmet fare
Rruga ElDorados
Ju shiteni shtrenjt, ama shijen e keni sikur t'avokados
(T'shpifme!)
Yeeee
Rrugve po thu sikur gjasme s'po m'njifke
Djeee
A e man men sesi karin ma thithje
Rimat i kam teper elementare
Fare
Sikur me qen abetare
MC qe duken seri isoj sikur bluzat neper qendrat tregtare

Tu pi Hennessy pa cola
Per t'gjitha heret qe s'ja dola
1 oqean me probleme pafund
Un lundroj i qet si me gondola
Kjo shkon per t'gjith artistat qe fryhen me muzik me shume se hiperbolat
Edhe pse nuk jan Krishtlindjet
Jua mbushim kokat me Aureola

Njerzit luftojn per sukses
Un du t'gjej paqen perpara se t'vdes
Leket,makinat dhe fama m'duken kalimtare
Ndaj fare nuk kam interes
Shof qe Hip-Hop-i po zhduket,
Kjo ktu esht Arka Noes,
Kjo ktu esht Zanfilla,
Arti qe dhe nga asfalti celin Trendafila

Un perfaqsoj rruget.


Ky tekst u dërgua nga  in2412G-UP
Publikimi: 31/12/2019


G-Up - King Zlatan
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "King Zlatan".
3. Video është e këngës "King Zlatan", por nuk këndohet nga G-Up.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga G-UP:


Komente 0