Më mbaj mend (për 1 muaj)

G-Up - Si Unë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ti do me u bo; si un'
Po s’bohesh dot t'u mor idet e mia
Mrena' vetes e dini që jeni kopje t'kqija
N'kët kultur urbane
Shoferi ësht' G-ja
Zhuls dil jasht, se u bo pis tapiceria
Era barit u ka alarmu' komshia
N'a shkoj jeta t'u u rujt nga policia
Ndërkoh' ju ruheni nga policia
Ndryshe nëpër rrug', ju shkelin si vija
Ti ushqehesh me muzik, çarje kari tipik
Kur m’del n’televizor
Ne’ m’shitesh problematik
Ti nuk je person i dhunshëm
Ti je person publik
Me mu' bo' mas', automatin e karrierës t'a fik
Karrigen tate nuk t'a ze asnji' se je paraplegjik
Un' s'e du' osht' karllik
Me ëndrru' bohesh vip
S'keni shok' tamom' se s'keni autoritet
Ndaj quni' realitet, ça flisni n'internet
Ësht çmenduri fare
Po ta menosh' holl' e holl'
Kto' nuk jan' shkoll' e vjetër
Kto' jan' t'vjetër n'shkoll'
Diferencën mund t'a boj' dikush që merr vesh dy gjona'
Pedersat, ti e dashuro kët' stil nga Tirona'

Asiher' nuk afroheni me mu' lirikisht
Edhe nëse varsen m’qaf e keni dy gisht
Kongt' i keni me data skadence
Dalin jasht tregut isoj' sikur qumesh' i prish'
Ti s'ke gjak, anemik
Nuk je G, patetik
Ti s'ke ec' kurr' me komt' e tuja, se ke frik'
Un' jom predator, kshuqë boj' gjum' letargjik
Ti je preja n'zinxhir ushqimor, zvarranik
Un jom anti der nkock, ti je anti-patik
Rimat anti-tank shkrihesh kur shitesh çelik
Flow si akullnajat
Zhyteni Titanik
Jeni antipasta, me ju nuk përdor thik'
Veç m'a hapni oreksin për beef
Vij si Nusr-Et-i vetëm që t'ju hudh' sipër krip

Who shot ya
Notorious BIG
Silli 10 si puna jote, t'i fik
Ti nuk i beso' as vet' se ça flet
Vargjet që ti i qu' flak, i boj' leht'
Për gjeneralin gatitu kadet
Mfal se nuk doja të t'veja n'siklet
Merre kët' 5çen t'na blesh noj' paket'
T'keqen xhaxhi kusurin maje vet'
Mos u vono tavolina po t'pret
T’na bosh me qesh me naj' barsalet

Ktej' nga Tirona' estrad
I thena' kur bohet gallat'
Un' dhe kur i ul vargjet n’nivelin tat'
Prap s'ka debat
Gz Up xhelat
Tu ca beat-et si drut me sopat
Ti thy turit me bo me ra nga ky karpat
Me kët' lloj lartsie
Ti kurr' nuk je përshtat
S’jena tu loz tavull
Kjo nuk o' pun' me fat
Bohesh Ilo Pinci ene' shko 2-Her' Mat

Tu tymos bio
Zdum' plehna' me kimikat
Ta maj beat-in najer si me qen' akrobat
Si me qen acrobat? T'lutem plak m'lej' rehat
Këllcet' si shpull e that' për kta' MC shkërdhat

Shum' zhurm për asgjo' e ka thon' ne' Shakespeare
Ç'ne ti mer' analfabet më i miri
Mos gjuni kunja se futeni n'histori
Përjetsisht vargjet si eliksiri
Ti je mashtrus' si Nadiri
Ndoshta mashtrus' sikur shteti
Ti je mashtrus ësht' i gjith' muahabeti
Me qen' si ty plak ça lloj sikleti
Kush do probleme i gjeti
Elez Alia, kush jan' kta' bajloza
Bllokohet truni' isoj' si trompoza
Kshuqë mos boni' mo si karagjoza
Merri cik lulet tha...
G-UP
Publikimi: 26/10/2021
Recorded, Mix & Master - Late8Ight
Instumental: 50 Cent - U Not Like MeG-Up - Si Unë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Unë".
3. Video është e këngës "Si Unë", por nuk këndohet nga G-Up.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga G-UP:


Komente 0