Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gafur Murati - Prishtines Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Në zemrën time më nuk ka zjarr
më mungon një emër, emër krenar
nuk e kam të lehtë që t'ju them
se unë më, nuk quhem student

Nuk është lehtë të thuash
jeta studenteske mbaroi
sepse kjo don të thotë
pjesa më e mirë e jetës shkoi

Prishtinë moj mos ta harrofsha
për të mirë ta pagofsha
Dibra është vendi ku u linda
ti je vendi ku rilinda

Kudo që jam unë njësoj të ndjej
zemra ime ty njësoj të do
unë student Prishtine kam qenë
plot me mburrje e theksoj kudo

Prishtinë moj mos ta harrofsha
për të mirë ta pagofsha
Dibra është vendi ku u linda
ti je vendi ku rilinda

Prishtinë është e pamundur që përmes një kënge
të shpreh tërë dashurinë dhe mallin që kam për ty
por më lejo të paktën ti them dy fjalë që moti i mbaj
dhe do ti mbaj në zemër sa të jem gjallë
Prishtinë Falemnderit...

Prishtinë moj mos ta harrofsha
për të mirë ta pagofsha
Dibra është vendi ku u linda
ti je vendi ku rilinda
Dibra është vendi ku u linda
ti je vendi ku rilinda


Ky tekst u dërgua nga Kiara

Gafur Murati - Prishtines
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prishtines".
3. Video është e këngës "Prishtines", por nuk këndohet nga Gafur Murati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gafur Murati:


Komente 0