Gazmend Kelmendi (Gazza)
Gazmend Kelmendi (Gazza)

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

 • Emri i vërtetë:
 • Gazmend Kelmendi
 • Vendlindja:
 • Kosovë
 • Jeton në
 • Suedi
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 11 Qershor 1985
 • Horoskopi:
 • ♊ BinjaketBiografia

BIOGRAFIA: Gazmend Kelmendi (Gazza) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore e Shqiperisë së veriut dhe popullore shkodrane. Gazmendi mori rrugen e babait të tij këngëtarit Behxhet Kelmendit dhe filloi shkollen e muzikës në Mitrovicë. Në moshën 13 vjeçare Gazmendi dhe familje e tij u shpërngulen në Mallmë të Suedise, ku edhe atje vazhdoi me muzikën. Përveç këndimit, Gazmendi i bie harmonikës edhe sintit. Gazmendi 17 vjeçar filloi ti bënte shoqëri babait te tij si koleg. Gazmendi në fillim ishte vetëm instrumentalist por me kohë u bë edhe këngëtar. Zëri i tij i veçante ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 1