Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gazmend Kelmendi (Gazza)
 • Emri i Vërtetë:
 • Gazmend Kelmendi
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • Suedi 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 11 Qershor 1985
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  12

Gazmend Kelmendi (Gazza) është këngëtar i njohur. Gazmendi mori rrugen e babait të tij këngëtarit Behxhet Kelmendit dhe filloi shkollen e muzikës në Mitrovicë. Në moshën 13 vjeçare Gazmendi dhe familje e tij u shpërngulen në Mallmë të Suedise, ku edhe atje vazhdoi me muzikën. Përveç këndimit, Gazmendi i bie harmonikës edhe sintit. Gazmendi 17 vjeçar filloi ti bënte shoqëri babait te tij si koleg. Gazmendi në fillim ishte vetëm instrumentalist por me kohë u bë edhe këngëtar. Zëri i tij i veçante krahasohet shumë shpesh me këngëtarin tonë të njohur, Ramdan Krasniqi - Dani.

Më datë 21 Janar 2009, Gazmend Kelmendi publikon videoklipin "Puthja Fal".

Në Qershor 2009, Gazmend Kelmendi merr pjesë në Polifest 2009 me këngën "Dua Te Harroj".

Në Nëntor 2013, Gazmend Kelmendi merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Te Kam Zemer".

Në vitin 2013, Gazmend Kelmendi publikon albumin "Live".

Më datë 7 Shkurt 2014, Gazmend Kelmendi publikon videoklipin "Krejt Kan Me Tu Kthy". Për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati.

Në Maj 2014, Gazmend Kelmendi merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Se Ti Je".

Më datë 22 Maj 2015, Gazmend Kelmendi publikon videoklipin "Veç Me Ty".

Më datë 16 Tetor 2015, Gazmend Kelmendi publikon videoklipin "Kur Te Thash Largohu".

Më datë 11 Korrik 2016, Gazmend Kelmendi & Yllka Kuqi publikojnë videoklipin "Ku Je Sonte".

Në vitin 2016, Gazmend Kelmendi (Gazza) publikon albumin "Krejt Ka Me Tu Kthy".

Më datë 24 Prill 2017, Gazmend Kelmendi (Gazza) publikon videoklipin "Ke Harru Dashnin E Vjeter".

Më datë 15 Dhjetor 2017, Silva Gunbardhi & Gazmend Kelmendi publikojnë videoklipin "Me Kismet". Muzika e këngës u punua nga Edi Balili, Marsel Gunga, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edi Balili, Marsel Gunga.

Në vitin 2017, Gazmend Kelmendi publikon albumin "Kenge Te Shpirtit".

Më datë 5 Tetor 2018, Gazmend Kelmendi (Gazza) publikon videoklipin "Tradita Jone". Muzika e këngës u punua nga Fatmir Muja, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 3 Shkurt 2019, Gazmend Kelmendi (Gazza) publikon videoklipin "S'ka Me Trendafila". Muzika e këngës u punua nga Marsel Gunga, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marsel Gunga.

Më datë 20 Korrik 2019, Bekim Zogaj & Gazmend Kelmendi publikojnë videoklipin "A Ma Mirë Ketu, A Ma Mirë Atje?". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ilir Berani.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet