A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Gazmend Mehmeti - Ne Anen Tjeter


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/06/2013

2013-06-09T00:00:00

Participating in

Top Fest 10


Në anën tjetër
Më the që s’jemi më ata që ishim
Rrahjet e zemrës më të njejta si kishim
Më the se ëndrren ne udhkryq e ke
Rrugdalje nuk po sheh
II
K’to iluzione që të kanë pushtuar
Normale janë kur je e dashuruar
Nuk ka asgjë që nuk shkon me ne
E friksuar je
Reef
Pse nuk shikon edhe në anën tjetër
Atje ku zemra e jote flen më tepër
Se vetëm atje, se vetëm atje
Vendin e kemi ne
***
Pse nuk shikon edhe atje ku duhet
Atje ku shpresa e dashurisë nuk shuhet
Se vetem atje, se vetëm atje
Vendin e kemi ne
III
Më thë se fjalët sikur të kanë humbur
E shikon botën veq më sy të përgjumur
Më the se dritë nuk po sheh në fund
E zeza është gjithkund
Përsëritet nga strofa e II
Reef


Lyrics submited by tesa tesaKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019