Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gazmend Osmani - Du Me Pi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Du Me Pi".
3. Video është e këngës "Du Me Pi", por nuk këndohet nga Gazmend Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gazmend Osmani - Du Me Pi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live"

Komente

Asnjë Koment

18/11/2014

2014-11-18T19:00:47+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Du Me Pi" kënduar nga Gazmend Osmani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Gazmend Osmani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lluni & Erno - Du Me Pi

Du me pi, qo edhe nja haverit
hajt edhe nja haverit, qo edhe nja haverit

Du me pi, po du me pi haverit
qo edhe nja haverit, shko thirre kamarierin

Dal nmahall qaty ku rrina bajna llafe koti
disponimi mormorima ja kombinoj moti
depresioni bashkangjitet thot o ka mungon loti
Deshta me nejt vet po f**k it masi erdhe ngo ti

Tu argumentu me veten npersonalitet treten
tu notu nmenime tmia deri sa te gjej tverteten
Si akili themren, ti mu dopsin ma din
Mvyn dikush me ma thy zemrën kom nevoj për inspirim

Du me pi, qo edhe nja haverit
hajt edhe nja haverit, qo edhe nja haverit

Du me pi, po du me pi haverit
qo edhe nja haverit, shko thirre kamarierin

Du me pi Raki nuk du me ni mka ba me ni Melankoli
problem qa kom nuk du me ni
edhe ma nuk e di, veq du me pi haverit
qo edhe nja haverit, hajt edhe nja haverit

Up in dhe kllub jem ktu pi djeshit
bashk me kejt robt bina pluma dhe bresher
Up in dhe Klubb rri urt me msusin
haverat jan soft I go une Marquez Houston

Mu shfaq gjoni keshi mkeshi para ftyres
goten ma cakrroj sallut une vet para pasqyres
Maje distancen veq pijes ja dha shancen
edhe naj femnes qe mdon pa ja financu romancën

Du me pi, qo edhe nja haverit
hajt edhe nja haverit, qo edhe nja haverit

Du me pi, po du me pi haverit
qo edhe nja haverit, shko thirre kamarierin

Du me pi Raki nuk du me ni mka ba me ni Melankoli
problem qa kom nuk du me ni
edhe ma nuk e di, veq du me pi haverit
qo edhe nja haverit, hajt edhe nja haverit

Du me pi, Du me pi,ciroc shtok jack deniels dhe JB
Du me pi, du me pi bema nja, f**k it bemi tri!

Du me pi, qo edhe nja haverit
hajt edhe nja haverit, qo edhe nja haverit

Du me pi, po du me pi haverit
qo edhe nja haverit, shko thirre kamarierin

Du me pi Raki nuk du me ni mka ba me ni Melankoli
problem qa kom nuk du me ni
edhe ma nuk e di, veq du me pi haverit
qo edhe nja haverit, hajt edhe nja haverit

Nehat - Du Me Pi

Ja nisi e sjelli ti pe din per qefi
Tash fluturoj un mi ret e qellit
Nese ty sta kana jet ma shum per mu
Hajt per hater ton Edhe nje got me qu

Im so high As nqell As ntok
Jom ba top meta rras ni gol
Jom marakli ne femra tbukra
Nasty girl tbukra sikur kuklla

Nuk hupi koh une e di qka du
Jom prej natyre si kam qef me lu
Nuk ta qes per rrotlla kishi dardha molla
Ska fjal e bishta si na qet ne mrrolat

Une e ti per tjeter Sdu me ni
Dy tri tyma dhe nje got raki
Smokin weed nuk ma NIN per gajle
Let vjen qka don une gjaj rrugdalje

Po du me pi
Vetem Edhe nje got rakie nje got raki
Po du me pi
Vetem edhe nje got raki nje got raki

Nje got raki me ty me ty
O smokin ganja... every day every night

Ti je e ventja si per mu Po kallet
Per ty kaloj kodra fushe male
Je djell e dites han e nates
Tlypi tgjej kur nuk tkom ty afer

Nuk jom sen pa ty
Po As ti zemer nuk je sen pa mu
Nuk je sen pa mu
Nuk je sen pa mu

Po kujna po ja NIN se Qka folin tjert
Kan xhelosi si nuk jon si ne
Na jena na sjena ta
Saher Po te shoh un boj mashalla

Puna ganja whisky cola whisky cola
Pina Po pina po pina qka dojna...

Adriatik Asllani - Du Me Pi

hajde , hajde ,hajde hajde
e du me pi , e du me pi
e du me piiiiii
e mo nje gote raki
e du me pi ,e du me pi
e du me piiiiiii
o me shoqerine
se m'ka zene ,se m'ka zene
se m'ka zene
e shkreta dashni (x2)

e du me pi ,e du me pi
e du me piiiiiii
o nje gote konjak (x2)
se m'ka zene ,se m'ka zene
se m'ka zeneeeeeeee
i shkreti marak (x2)

e ti mori raki raki
moj raki ti je harem
zemren se c'ma dogje flake
shpirtin ma copetove (x2)

ti mori raki raki
moj raki ti je harem
shpirtin se c'ma dogje flake
shpirtin ma copetove (x2)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Gazmend Osmani:


Komente mbi këtë këngë