Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gazmend Osmani - Ndarja Jone
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndarja Jone".
3. Video është e këngës "Ndarja Jone", por nuk këndohet nga Gazmend Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gazmend Osmani - Ndarja Jone  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Live"

Komente

Asnjë Koment

18/11/2014

2014-11-18T19:04:29+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ndarja Jone" kënduar nga Gazmend Osmani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Gazmend Osmani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Jimmy Rock F - Ndarja Jone

Ndarja e jone esht e rend
E di skam fjale me ti dhen
Zgjidhje tjeter un nuk kam
Ndarja me lot ne sy shum dhem
Jeta vazhdon o shpirti jem
Kush esht? ai qe te don
Cilet? duar t,perqafojn
Qaj si fmi dhe vajtoj un
ndarja me lot ne sy shum dhem, jeta vazhdon o shpirti jem
Si fryma shkoi jeta shpejt
E imja jete eshte njejt
Puthjet e tua si haroj
Ndarja me lot ne sy shum dhem, jeta vazhdon o shpirti jem
Kush esht? ai qe te don
Cilet? duar te perqafojn
Qaj si fmi dhe vajtoj un

ndarja me lot ne sy shum dhem, jeta vazhdon o shpirti jem.

Nehat - Ndarja Jone

Mu kujtohet sikur me kon sot
Dita ndarjes syt e tu me lot
ishte nje dashuri qe na vran
fitun ata , ata qe na ndan..

Edhe se pse ty mo nuk te kom
gjdo moment ti mu me mungon
buzqeshjen tende un se harroj
ditlindjen tonde me nje got raki e festoj..

hupa drejtimin nga jeta ime
per hater tondin pranove krejt kto dhimbje
nuk kan pas drejt neve me na nda
fjalt e hallkut ne, ne na kan vra..

ditet dhe vitet po kalojn
buzqeshja jote mo nuk osht njesoj
ndoshta ke harru te tash me qesh,
po ndoshta ty te mungon diqka ne jet..

Sa her i mbyll syt un ty te shoh
E pyes veten sa dhimt un duroj
mundona po nuk dua te harroj
se nuk jom i vetmi, me dhimt qe luftoj..

frika fitoj kunder dashuris
pranova me jetu nje jet pa shpirt ,nje jet pa dashuri fat zi
po mos harru mke borgj nje dashuri ..
ta dhash besen ndarjen me pranu
per dashurin ton mos me luftu
deshiren e mbrapt me ta plotsu
athu pse zoti per ne kshtu ka shkru…

Visar Axhaj - Ndarja Jone

Te vendi i ndarjes
rruga me ka pru
sa shum u merzita
qe nuk je me mu
si sot me kujtohet
me tjetren takove
ran dy pika lot
pa fjal u largove

Un jam fatjtor
un jam tradhtar
per ndarjen ton
un jam shkaktar
Dikur me deshte
shpinen ta ktheva
te ndala gzimin
zemren ta theva

Nje gabim i vogel
gjithqka perfundoj
fjalen lamtumir
zemrat i largon
me ka mbet nje shpres
ne ket shpirtin tim
ndoshta me spo kthehesh
me fal ket gabim

Un jam fatjtor
un jam tradhtar
per ndarjen ton
un jam shkaktar
Dikur me deshte
shpinen ta ktheva
te ndala gzimin
zemren ta theva 3x

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Gazmend Osmani:


Komente mbi këtë këngë