Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gazmend Rama (Gazi) - Xhelozija
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhelozija".
3. Video është e këngës "Xhelozija", por nuk këndohet nga Gazmend Rama (Gazi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Gazmend Rama (Gazi) - Xhelozija Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kosova Si Amerika"

Komente

Asnjë Koment

25/07/2019

2019-07-25T16:10:45+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Xhelozija" kënduar nga Gazmend Rama (Gazi).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ergin Iseni - Xhelozija

Kush te tha se nuk te du
kush tka fol per mu
kush ta mushi mendjen
kush tha me u largu...

Ah xhelozia edhe inati
nuk i len me perparu
nuk ju shkon sahati(2X)

Shoqet tua dojn me plaas
hajt nga xhelozia
mu e ty sa mir na shkon anii dashunia(2X)

Ah xhelozia edhe inati
nuk i len me perparu
nuk ju shkon sahati(2X)

Ah xhelozia edhe inati
nuk i len me perparu
nuk ju shkon sahati (4X)

Fitore Shashivari - Xhelozija

Nje shikim, nje buzéqeshje
sdita me ty ta boj marrveshjen
veshur bukur, elegant
ke qen gjithmon extravagant,
por uné smundem tlodhem fare me fantazmat tua fatale
un sdi ndryshe si met bind, se vetem ti per mu ke lind
refr:
Xhelozija-ty te smuri
Xhelozija-na erdh fundi
Xhelozija-qe ti ndjen
Xhelozija-nuk jemi nje

ti deshe nje jet plot mund per ket arsye mori fund
un kshtu sdeshta dhe nuk dita
kaluan ditet un kot prita
tani mendoj shum her mrapa
sa per ty kam bere une hapa
nkoken tende me te bind
se vetem une per ty kam lind

Mimoza Mustafa - Xhelozija

Jeta sa shpejt jetohet ne nje moment
jemi a s'jemi neser ne kete vend
dhe na duhet shum
DASHURIA.
Zgjohen familjet neve nuk na gjejn
dhe shpirti me pikellim
njeriun gjithmon e shkatron
XHELOZIJA.

Na pushtuan primitivet
te tjeret kengen time te transferojn
te prenishmit permbi ne
te pa vler na vlersojn.

Reff...Xhelozija xhelozija
fjalen e mire e zen ne vend
xhelozija xhelozija
tre hapa mbrapa po na kthen
xhelozija xhelozija
fjalen e mire po e kuptoj
xhelozija xhelozija
te vertet po na fundos
Më Shumë Këngë Nga Gazmend Rama (Gazi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë