A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gent Demaliaj
(1975-2015)
  • Origin:
  • Lezhë 
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Gent Demaliaj is a popular songwriter. Vokalisti i grupit të famshëm të viteve 90-të, "Djemtë e Detit", prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë dhe dhe nuk arriti të fitonte betejen me vdekjen.

Demaliaj në vitin 1989 krijoi ne qyetin e tij të lindjes, Lezhë, bashkë me shokët e tij grupin e rrokut qe do te futej ne historine e muzikes shqiptare. Grupi ka qenë pjesemarres ne shume festivale brenda dhe jashtë vendit. “Baladë për Jakup Ferrin”, “Ëndrrat që për ty i thura”, “Jo tani”, “Epos”, “Mos Qaj”, janë disa prej këngëve të grupit “Djemtë e Detit”.

Demaliaj është cilësuar si një ndër vokalistët më të mirë të rrokut në Shqipëri dhe zëri i tij ka spikatur ne cdo interpretim. Në vitin 2012 në turneun veror “Summer Fest” në qytetin e tij të lindjes Lezhë ai ka interpretuar disa prej hiteve me të sukseshme. Ai ishte i martuar dhe ka një vajzë.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Djemte E Detit

(Former member)

Edea Demaliaj

(His daughter)
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019