Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gerald Celibashi

Gerald Celibashi
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  8
Këndon kryesisht: pop

Gerald Celibashi është këngëtar. Në vitin 2015, Gerald Celibashi merr pjesë në X Factor Albania 4, i kualifikuar deri në netët live.

Në Tetor 2018, Gerald Celibashi merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Diamante Ne Sirtar", konkurrent në kategorinë New Artist në Kënga Magjike, duke fituar statusin për të votuar dhe për t`u votuar.

Më datë 22 Shkurt 2020, Gerald publikon videoklipin "Ajo". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Erno. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga K-Master.

Në Prill 2021, Gerald merr pjesë në Kënga Magjike 2021 me këngën "Peng", për herë të dytë pjesë e kategorisë New Artist.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrës në

X Factor Albania

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0