Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Stinët

Stinet E Vitit

pas pikave te shiut
kur dielli ndriqon
ylberi ngjyra ngjyra
natyren e zbukuron

ne kete stine ka shume thatesi
luleve te bukura i fal ngrohtesi
cila eshte kjo stine a e di ti?
eshte vera o femije

nga qdo ane puna kendon
bujqerit punojn tokat levrojn
te korrat dalengadal piqen
bashke me oemet dhe perimet

nje vello e bardhe token ka mbuluar
te ftohtit e madh vendin e ka kapluar
me saja e me ski femijet rreshqasin
boren qe te bie ata po e therrasin

- poezi nga Gjejrane Dervishaj


- Poezia u dërgua nga Gjejrane Dervishaj -

Nuk ka akoma asnjë votëKomente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet