A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Stinet E Vitit

pas pikave te shiut
kur dielli ndriqon
ylberi ngjyra ngjyra
natyren e zbukuron

ne kete stine ka shume thatesi
luleve te bukura i fal ngrohtesi
cila eshte kjo stine a e di ti?
eshte vera o femije

nga qdo ane puna kendon
bujqerit punojn tokat levrojn
te korrat dalengadal piqen
bashke me oemet dhe perimet

nje vello e bardhe token ka mbuluar
te ftohtit e madh vendin e ka kapluar
me saja e me ski femijet rreshqasin
boren qe te bie ata po e therrasin

- poem written by Gjejrane Dervishaj


- Submitted by Gjejrane Dervishaj -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019