A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mërgimin

Malli I Nenes

ME SHAMI NE BALLE
PO FSHIN LOTET NENA IME
PER TE QMUARIN DJALE
QE RUAJTI SHUME KUJTIME

KUR VIE SERISH PLOTE MALL
E GEZIM DERDHEN LOTET ME DASHURI
NGA NE KUR LARGOHET
I DERDHEN LOTET ME DHEMBSHURI

NJE PUTHJE TE EMBEL
DHE PLOT DASHURI
I'A DHA TE SHTRNJTIT DJAL
QE E RRITI ME SHUME DASHURI

- poem written by Gjejrane Dervishaj


- Submitted by Gjejrane Dervishaj -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019