Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjurmët - Hero I Qytetit Pa Lum Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6Në këtë qytet pa lum
Si i huaj rri
I hakmirrëm kohës
Me një gotë raki
Mendoj në ty

Do të beja Teutë
Sikur t'isha mbret
Po ben nje kohë pa sens
Delirium tremens
E une s'e kam as një dysh në xhep

Ref:
O me trego si te behësh hero
Ne këtë kohë pa kohe
(O n'këtë kohë pa kohë)
O më trego
Si të behësh hero
Në këtë kohë pa kohë

Bleva një gazetë
Ecja udhë pa udhë
I hakmirrëm letrës
Me një komedi
Ndeza një flakë
O një flake për ty

Do të beja Teutë
Sikur t'isha mbret
Po ben nje kohë pa sens
Delirium tremens
E une s'e kam as një dysh në xhep

Ref 2x:
O me trego si te behësh hero
Ne këtë kohë pa kohe
(O n'këtë kohë pa kohë)
O më trego
Si të behësh hero
Në këtë kohë pa kohë


Ky tekst u dërgua nga MalGjurmët
Publikimi: 01/12/1982


Gjurmët - Hero I Qytetit Pa Lum
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hero I Qytetit Pa Lum".
3. Video është e këngës "Hero I Qytetit Pa Lum", por nuk këndohet nga Gjurmët.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjurmët:


Komente 0