A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Gjurmet - Ntren Per Perzeren


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1984

1984-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Gjurmët"


Se di a u kam treguar
e kam nje kenge o shum te mire
o plot uzdaj nene e bir
me se miri e kendoj dhe percjelli me pije
E kam nje kenge o pa mahi
edhe peja o e ka ni
ne lom e ne qarshi e ne metohi

Ref.. Skam lan kend o pa e permend
dashurise o i kam lan vend
dashurise o i kam lan vend o ne tren per perzeren

E mua njehere me ka thene nje plak
kenga e halleve u ben lak
kenga e halleve u ben lak
o se jeta nuk eshte kajmak
o nuk eshte kajmak

E kam nje kenge o pa e tepruar
eshte e lehte o per ta kenduar
e ne mahalle nuk eshte nje fmi
qe nuk e di

E kam nje kange o pa mahi
e tan kosova o e ka ni
e me se miri e kendoj
e kendon edhe ti

Ref x2


Lyrics submited by  snoopChords

intro
C

se di a ju kam treguar
C F

e kam ni kang o shum te mir

C F
o plot uzdaj por me nje gir

C F
e me se miri e kendoj dhe

Am G
e percjellin mir

C F
e kam ni kang o pa mahi

C F
o edhe peja o e ka ndi

C F
ne lan e ne qarshi

Am G

e ne dardani

Am G
skam lan vend o pa e permend

Am C
dashuris o i kam lan vend

Am G
dashuris o i kam lan vend

Am C
o ne tren per Perezeren

Am G
e mua njeher ma ka then nje plak

Am C
kenga halleve u ben lak

Am G

kenga halleve u ben lak

Am C

o se jeta nuk eshte kajmak

Am G
o nuk eshte kajmak

e kam ni kenge o pa e tepurar
eshte e lehte per ta kenduar
ne mahall nuk eshte nje thmi qe nuk e di.

e kam ni kang o pa mahi o tan KOSOVA
o e ka ndi e me se miri e kendoj dhe e percjellin mir .

skam lan vend o pa e permend dashuris o i kam lan vend dashuris o i kam |
lan vend
o ne tren per Perezeren
e mua njeher ma ka than nje plak kenga halleve u ben lak
kenga halleve u ben lak
o se jeta nuk eshte kajmak
o nuk ehste kajmak (2*)…


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019