Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  4532
 • Emri i Vërtetë:
 • Arian Agushi
 • Vendlindja:
 • Preshevë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Gold AG është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Arian Agushi (Gold AG) ka kaluar 10 vjet të fëmijërisë në Preshevë, pra në vendlindjen e babait, gjyshit, stërgjyshit e tij. Ka jetuar dhe është rritur si çdo fëmijë tjetër shqiptar i asaj ane. Babai i tij vdiq kur i kishte 6 vjet dhe që atëherë e deri tash jeton me nënën e tij, të cilën e ka gjënë më të shtrenjtë në botë. Arian Agushi i njohur si Gold AG karierën e tij e filloi si 13 vjeqar, ai shkollën fillore e ka filluar në Preshevë, ndërsa n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

522 🔥Diaspora (2020)

Dy Krisma (2019)

Ushtria E Kosovës (2019)

N'dardani Bjen Ni Tupan (2018)

Në Dukagjin (2017)

Armikut Si Përulet (2015)

Nguce Ananin (2014)

Më Fal O Allah (2013)

Goldi Ta Kall (2013)

Bonu Vetvetja (2012)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (52)

10
8
45
23
13
11
6
27
20
12
23
32
18
26
21
15
28
18
13
18

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Getoar Selimi

Majk

Skivi

Lyrical Son

2Ton

BimBimma

Mc Kresha

Ledri Vula

Action Bronson

D.U.D.A.

Tags: Gold Ag, Gold-Ag, Goldag, Golld Ag, Gol Ag, Goldi Ag, Goold Ag, Night Rappers, Arian Agushi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet