A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Meshirë

U treta mbi dhe
Si qiriri kur shkrine,
Me ndaloi frymarrja
Dhe lotet me ngrine

Me nisi nje dhimbje
E pa kuptueshme
Ne zemer me mbeti
E pa harrueshme...

Pa dhimbe skam qendruar
Asnjeher
Sepse dhimdja sundon
Mbi mua shpesh here

Dhimdje moj dhimbje
Po pse me sulmon ??
Po cfar te kam ber
Qe po me sfidon ?!!

Vdiqa ketu u treta
Mbi dhe
Po c'paske qene nje ti
Hic meshire s'ke

- poem written by Grisela Veli


- Submitted by Grisela Veli -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  83Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019