Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Obelisku

Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Grupi Obelisku është një grup artistësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore polifonike. ( Roland Çenko - mesuesi dhe krijusi i grupit "Obelisku" ) Marrese : Vjola Beqo Khtyes : Alvaro Çenko Hedhes : Juljan Zholi Iso - Klidi Avdalli, Ermelinda Bixhaku, Fejzo Bani, Orjent Memo, Pavli Simo, Aleksander Xhaste, Margelo Zhuli) Grupi "OBELISKU" esht krijuar nga Roland Çenko i cili e fitoi kete projekt te mundësuar nga programi “Bota e ndryshimit”, mbështetur financiarisht nga Fondacionit Vodafone Albania, ky projekte pati edhe mbesh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

L.R.I

Grupi I Vranishtit

Grupi Bilbili

Grupi Folklorik Hajredin Fratari

Grupi Polifonik I Libohovës

Bilbilat E Labërisë

Lot Kurbeti

Grupi I Të Rinjve Gjirokastër

Kaonet Delvine

Shkodra Elektronike

Tags: Grupi Obelisku, Roland Çenko


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet