Grupi Obelisku
Grupi Obelisku
Grupi Obelisku
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore polifonike
Grupi Obelisku është grup artistësh. ( Roland Çenko - mesuesi dhe krijusi i grupit "Obelisku" )
Marrese : Vjola Beqo
Khtyes : Alvaro Çenko
Hedhes : Juljan Zholi
Iso - Klidi Avdalli, Ermelinda Bixhaku, Fejzo Bani, Orjent Memo, Pavli Simo, Aleksander Xhaste, Margelo Zhuli)

Grupi "OBELISKU" esht krijuar nga Roland Çenko i cili e fitoi kete projekt te mundësuar nga programi “Bota e ndryshimit”, mbështetur financiarisht nga Fondacionit Vodafone Albania, ky projekte pati edhe mbeshtetjen e GCDO qe sot njihet me emrin Fondacioni Gjirokastra...Ky grup femijesh jan perzgjedhur ne shkollat 9 -vjecare edhe te mesme...Pas nje viti trajnim ky grup nxori edhe albumin e par me titull -Zera te Njome nga Qyteti i Gurt "Femijte e Grupit Obelisku Gjirokaster"...Me pas vazhduan trajnimin projekt te mundesuar nga ambasada Zvicerjane per gati nje vit...Dhe sot jan aktiv neper aktivitete te ndryshme...Grupit "Obelisku" perbehet nga... (Ermelinda Bixhaku, marrese) (Vjola Beqo, marrese.) (Alvaro Çenko, marres,kthyes,hedhes.) (Juljan Zholi,hedhes) (Klidi Avdalli, iso) (Fejzo Bani, iso) (Orjent Memo, iso) (Pavli Simo, iso) (Aleksander Xhaste, iso) (Margelo Zhuli, iso).

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0