Habibe Ostreni (Bibe)
Habibe Ostreni (Bibe)
Habibe Ostreni (Bibe)
  • Emri i Vërtetë:
  • Habibe Ostreni:
  • Vendlindja:
  • Diber Shqipëri
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Habibe Ostreni (Bibe) është këngëtare e njohur. Habibe Ostreni, qysh e vogel e ka pasur pasion muziken, kendonte ne dhomat dibrane. Ajo gjate sezonit te veres kendon neper ahengje te ndryshme ne vendlindjen e saj. Ajo ka nje ze karakteristik, ze i cili e ben te jete e veçante nga kengetaret e tjera. Ajo bashkepunon me Avni Qahilin, ne studion e tij, per te realizuar kenge te reja. Ne studion e Avniut realizoi hitet "Durova Boll", "Lot Margaritar" apo "Me Mungon".

Në Nëntor 2005, Habibe Ostreni (Bibe) merr pjesë në Nota Fest 2005 me këngën "Mos Mendo". Kjo ishte hera e parë në skenë për të.

Më datë 3 Nëntor 2008, Habibe Ostreni (Bibe) publikon videoklipin "Nuk Shkon Me Zort (Durova Boll)".

Më datë 25 Dhjetor 2008, Habibe Ostreni (Bibe) publikon videoklipin "Lot Margaritar".

Në Maj 2009, Habibe Ostreni (Bibe) merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Me Mungon" nje kenge mjaft e bukur dhe ritmike.

Më datë 30 Nëntor 2009, Habibe Ostreni (Bibe) publikon videoklipin "Nisu Tash".

Në Qershor 2010, Habibe Ostreni (Bibe) merr pjesë në Çelësi Muzikor 4 me këngën "Me Harro".

Më datë 4 Prill 2012, Habibe Ostreni (Bibe) publikon videoklipin "Dy Aktor". Videoklipi u prodhua nga Fadil Veseli Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: arsimdiber arsimdiber  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0